Heartbeat Discovery

By | 14 stycznia, 2021

Heartbeat Discovery ma za zadanie uaktualniać rekordy DDR. Dzięki temu jesteśmy pewni, że dane w bazie są zawsze aktualne i że ConfigMgr wie, z którymi agentami się komunikuje. Działanie Heartbeat Discovery możemy oglądać w logu InventoryAgent.log w katalogu %Windir%\CCM\Logs. Częstotliwość, z jaką agent wysyła do ConfigMgr informacje można konfigurować. Należy przy tym pamiętać, że robi to raz na 25 godzin. Nawet jeśli ustawimy Heartbeat Discovery na 2 godziny, to i tak dane zostaną wysłane do ConfigMgr co 25 godzin. Heartbeat Discovery różni się od pozostałych metod, tym że jest uruchamiana przez agenta, a nie przez serwer ConfigMgr.

Każda zmiana ustawień Heartbeat Discovery musi zostać dokładnie przemyślana. Bezpośrednio z Heartbeat Discovery są związane trzy inne zadania, które są wykonywane automatycznie przez ConfigMgr:

  • Delete Age Discovery Data – usuwa z bazy ConfigMgr informację o agentach, z którymi system nie komunikował się dłużej od zadanego czasu. Domyślnie ten czas wynosi 90 dni. Jeśli czas w Heartbeat Discovery ustawimy na dłużej niż ten w Delete Age Discovery Data, to wszystkie informacje o agentach nie komunikujących się ponad czas ustawiony w Delete Age Discovery Data zostaną skasowane z bazy ConfigMgr.
  • Clear Installation Flag – uaktualnia informacje o statusach instalacji agenta ConfigMgr.  Instalator agenta ConfgiMgr wpisuje do bazy informacje o statusie instalacji agenta. Nawet jeśli agent zostanie odinstalowany to informacja o instalacji agenta nie zostaje zmieniona. Jeśli włączymy zadanie Clear Installation Flag, to co zadany czas serwer ConfigMgr będzie kasować informację o instalacji agentów, na ponownie wykrytych komputerach. Jeśli czas ustawiony na Clear Instllation Flag jest mniejszy niż w Heartbeat Discovery, to ConfigMgr zawsze będzie kasował informację o instalacji agenta, co poskutkuje ponowna instalacją na komputerach, na których jest już zainstalowany agent ConfigMgr.
  • Delete Inactive Client Discovery – usuwa z bazy dane dotyczące agentów, którzy nie kontaktowali się z serwerem ponad ustalony przez administratora czas. Domyślnie jest to 90 dni. Jeśli Heartbeat Discovery ustawimy na większą wartość niż Delete Inactive Client Discovery, automatycznie będą kasowane przez system informacje o agentach mimo tego, że nadal działają i łączą się z serwerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.